دعوا ســر ۳۸ساله‌ها!

حقوق_ورزشی

دعوا ســر ۳۸ساله‌ها!

شکر خدا روزبه‌روز در حال پیشرفت هستیم و حالا نوبرانه فوتبال ایران، جدال بر سر جذب پابه‌سن‌گذاشته‌هاست. باور کنید اگر همین امروز پرسپولیس جلال حسینی را آزاد کند، ۱۵ تیم دیگر لیگ برتری وارد رقابت برای استخدام او خواهند شد!

 روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «کم‌کم به فصل نقل‌وانتقالات زمستانی نزدیک می‌شویم و شایعات در مورد جابه‌جایی بازیکنان مختلف به اوج رسیده است. در این میان پرسپولیس به خاطر کم‌وکاستی‌هایی که دارد و مخصوصا از این جهت که بعد از مصدومیت شدید عیسی آل‌ کثیر در خط حمله به مشکل خورده، نقش فعال‌تری در بازار ایفا خواهد کرد. در همین راستا منابع متعدد خبری از علاقه باشگاه پرسپولیس به جذب لوسیانو پریرا ملقب به شیمبا، مهاجم ۳۸ ساله فولاد خوزستان خبر می‌دهند.

این موضوع با واکنش‌های زیادی در محافل فوتبالی مواجه شده و حتی خود هواداران پرسپولیس هم از آن متعجب هستند. آن چه این داستان را جذاب‌تر می‌کند، سختگیری شدید فولاد در مورد شیمباست. از قرار معلوم باشگاه خوزستانی در ازای صدور رضایت‌نامه مهاجم برزیلی‌اش خواهان جذب سه بازیکن پرسپولیس شده است. می‌گویند آنها مهدی شیری، سعید آقایی و رضا اسدی را می‌خواهند تا شیمبا را به سرخ‌پوشان پایتخت منتقل کنند!

این حجم از رقابت و جنجال به خاطر بازیکنی است که به‌زودی ۳۹ساله خواهد شد. شیمبا البته در سال‌های گذشته مهاجم قابلی بوده اما طبیعتا با افزایش سن بخشی از چالاکی و طراوتش را از دست داده است. پریرا در نیم‌فصل اول لیگ امسال هفت گل به ثمر رسانده که چهار تا از آنها پنالتی بوده است. آیا پرسپولیس برای جذب یک پنالتی‌زن مسن این همه تقلا می‌کند؟

جالب اینجاست که پریرا ابتدای فصل هم مورد توجه فرهاد مجیدی بود و سرمربی استقلال همچنان به خاطر عدم جذب او از مدیران سابق باشگاه گلایه دارد. البته باکی هم نیست؛ چرا که مجیدی به هدفش رسید و امین قاسمی‌نژاد ۳۶ساله را گرفت که در طول یک نیم‌فصل فقط یک گل برای او بزند! شکر خدا روزبه‌روز در حال پیشرفت هستیم و حالا نوبرانه فوتبال ایران، جدال بر سر جذب پابه‌سن‌گذاشته‌هاست. باور کنید اگر همین امروز پرسپولیس جلال حسینی را آزاد کند، ۱۵ تیم دیگر لیگ برتری وارد رقابت برای استخدام او خواهند شد!»

منبع: ایسنا ۱۴۰۰۱۱۰۲۰۰۶۳۹

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید