منع هرگونه فعالیت دوچرخه سواری برای رییس فدراسیون ایران

حقوق_ورزشی

منع هرگونه فعالیت دوچرخه سواری برای رییس فدراسیون ایران

طبق اعلام اتحادیه جهانی دوچرخه سواری رییس پیشین فدراسیون ایران از کلیه فعالیت های دوچرخه سواری محروم شده است.  اتحادیه جهانی دوچرخه سواری پس از بررسی اساسنامه فدراسیون ایران نامه ای را به فدراسیون ایران ارسال کرده که بسیار قابل تامل است و توضیحاتی را از ایران خواسته است.

یکی از مهمترین بخش های نامه این است که کمیسیون انضباطی اتحادیه جهانی تصمیم گرفته بود که خسرو قمری رییس فدراسیون ایران از کلیه فعالیت های دوچرخه سواری محروم شود و انتخابات برای تعیین رییس جدید، برگزار شود. این در حالی است که قمری به هیچ عنوان از دردسرساز شدن سطح سلامت و محروم بودن خودش صحبت نکرده بود و پس از پایان دوره بدون سر و صدا فدراسیون را ترک کرد.

همچنین در بخش دیگری از این نامه تاکید شده برنامه‌ای به نام  “طرح سلامت” توسط فدراسیون و مدیریت قبلی فدراسیون اجرا شده که اسناد موجود نشان می‌دهد این طرح ناکارآمد بوده است.

در ادامه این نامه به بحث اطلاع داشتن ورزشکاران از زمان و مکان گرفتن تست های دوپینگ اشاره شده است که از طریق تلگرام و در حین برگزاری مسابقات و اردوها از طریق تلگرام به افراد زمان و محل  انجام تست های دوپینگ اطلاع رسانی می شده است.

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری از  فدراسیون تضمین خواسته که دیگر هیچ رفتار یا برخوردی با هدف دوپینگ سازماندهی‌شده صورت نگرفته و اتفاقات گذشته تکرار نخواهد شد.

حقوق_ورزشی

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۲۰۵۰۲۷۶۱

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید