پرافتخارترین ژیمناست آمریکایی مدال آزادی گرفت

حقوق_ورزشی , امید_نوید, ژیمناستیک, جو_بایدن, سیمون_بایلز, ژیمناست_آمریکایی, مدال_آزادی, موسسه_حقوقی_امید_نوید

پرافتخارترین ژیمناست آمریکایی مدال آزادی گرفت

سیمون بایلز مدال آزادی کشورش را در مراسمی از دستان رئیس جمهور این کشور دریافت کرد. سیمون بایلز به جوانترین دریافت کننده بالاترین افتخار غیرنظامی ایالات متحده یعنی مدال آزادی تبدیل شد. سیمون بایلز  با کسب ۳۲ مدال در مسابقات قهرمانی جهان و المپیک در طول دوران حرفه ای خود، به پرافتخارترین ژیمناست آمریکایی در تمام دوران تبدیل شد. او همچنین به دلیل فعالیت هایش در مورد سلامت روان و مبارزه با تجاوز جنسی مورد تحسین قرار گرفت. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت: وقتی رقابت او را می بینیم، قدرت و عزم بی بدیل، لطف و جسارت را همزمان در حرکاتش می بینم.

در بازی های المپیک توکیو در تابستان ۲۰۲۱، او در مسابقات تیمی در ژیمناستیک هنری نقره و در تمرینات روی تیر تعادل، برنز گرفت اما به دلیل وضعیت روحی شدید و مشکلات جهت گیری در فضا، در چهار مسابقه شرکت نکرد.

بایلز از سال ۲۰۰۷ شروع به مسابقه دادن می‌کند و در سال ۲۰۱۱ در بین ژیمناستیک کارهای حرفه‌ای نوجوانان آمریکا قرار می‌گیرد. او در آن سال در سطح ملی مقام سوم را کسب می‌کند و در سال ۲۰۱۲ قهرمان آمریکا می‌شود.

در سال ۲۰۱۳ سیمونه می‌تواند مقام اولین زن آفریقایی – آمریکایی که در مسابقات قهرمانی جهان در تمامی اسباب مدال طلا کسب کرده است را به دست آورد. سیمونه درباره این قهرمانی خود در آن سال، گفت‌: فکر می‌کنم که این موفقیت می‌تواند برای دختران کوچک زیادی انگیزه ایجاد کند که به باشگاه بروند و سخت‌تر تمرین کنند.

در سال ۲۰۱۵ بایلز، اولین زن در جهان می‌شود که سه بار در مسابقات جهانی در تمامی ماده‌ها قهرمان می‌شود. او در آن سال رکورد ۱۰ مدال طلا در مسابقات بین‌المللی را می‌شکند. در سال ۲۰۱۶ بایلز در مسابقات تمامی مواد، حرکات زمینی و پرش از خرک به قهرمانی می‌رسد و سهمیه حضور در  المپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب می‌کند و این شروع افتخارات این ورزشکار مطرح است.

در نهم آگوست ۲۰۱۶، بایلز با تیم ژیمناستیک آمریکا در  المپیک ۲۰۱۶ مدال طلا کسب می‌کند. هواداران به تیم ژیمناستیک زنان آمریکا در  المپیک ریو لقب The Final five را دادند.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۴۱۷۱۱۶۴۱

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید