پرونده جودو پیچیده شده است

حقوق_ورزشی , آرش_میر_اسماعیلی, امید_نوید, امیر_ساعد_وکیل, cas, ioc, oca

پرونده جودو پیچیده شده است

پرونده پیچیده ای شده است. برای ما جای سوال دارد که علت این پیچیدگی چه چیزی است. نیاز به بررسی بیشتر داورها است. حالا تمدید کردن مهم نیست و فقط امیدوارم رای عادلانه باشد. جودوی ایران با تمام مظلومیت و محرومیت، راهی سن‌پترزبورگ می شود بعد به تونس می رود و سپس با ترکیب کامل در بازی های کشورهای اسلامی شرکت می کند.

او در پاسخ به این پرسش که جودو مشکلی برای حضور در بازی های کشورهای اسلامی ندارد؟ گفت: خیر چون این بازی ها زیر نظر IOC و OCA نیست و می توانیم شرکت کنیم. امیدوارم ثابت کنیم اگر سه سال تعلیق هستیم دست از کارنکشیدیم و خدا کمک کند نتیجه خوبی در بازی ها بگیریم.

او در مورد اینکه از  تمدید رای دادگاه CAS باید نگران بود؟ تصریح کرد: نمی توان این را گفت. حساسیت خاصی روی تمدید آن نداریم با پرونده های فوتبالی و عادی متفاوت است و نتیجه آن  می تواند مبنای رای های دیگر برای سال های بعد باشد. این پرونده سه داور تصمیم گیرنده دارد که یکی از آنها ایرانی هستند و امیدوارم نتیجه رای عادلانه باشد نه سیاسی‌.

او افزود: موضوع روسیه و اوکراین نشان داد ورزش دنیا سیاسی عمل کرد. در مورد مسابقه فوتبال کانادا و ایران نیز افراد معاند و مریض به دنبال این بودند که فوتبال و ورزش ایران نتیجه نگیرد. امیدوارم طبق منشور المپیک، ورزش پاک و غیر سیاسی باشد.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۳۱۷۱۱۶۱۶

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید