کربکندی: دعوای فدراسیون به فوتبال ضرر می‌زند/ مشکلات حل شدنی نیست

رسول_کرکبندی , امید_نوید, حقوق_ورزشی , حقوق_فوتبال , کمیته_انضباطی , موسسه_حقوقی_امید_نوید, دعوای_فدراسیون_به_ضرر_فوتبال , omid_navid

کربکندی: دعوای فدراسیون به فوتبال ضرر می‌زند/ مشکلات حل شدنی نیست

یک پیشکسوت فوتبال می‌گوید همه دعواها در فدراسیون به خاطر پست و مقام است و این فوتبال است که دارد به آن ظلم می‌شود.

رسول کربکندی  درباره انتخابات فدراسیون اظهار کرد: ما نمی‌توانیم به دنبال فرد اصلح‌تر باشیم چون آن کسی که باید انتخاب شود را انتخاب می‌کنند و برایش برنامه ریزی هم شده است. البته این‌که قرعه به نام کدام یک افتاده است را نمی‌دانم. به هر حال هرکدام یک ویژگی‌هایی دارد. آقای تاج تجربه بیشتری دارد اما به هر حال مسائل ویلموتس پیش آمده است. آقای ماجدی فوتبالی است اما آن تجربه لازم را ندارد. آقای عزیزمحمدی هم تجربه گذشته را دارد.

امیدوارم هر کسی که رییس فدراسیون می‌شود، دلش برای فوتبال بسوزد. همه دعواها به خاطر پست و مقام است و این فوتبال است که دارد به آن ظلم می‌شود. یک مشکل و دو مشکل نداریم و وجهه بین المللی‌مان از دست رفته است. ما در آستانه جام جهانی هستیم و هیچ کمکی به تیم ملی نمی‌کنیم. تیم ملی را رها کردیم و انگار قرار نیست کاری انجام شود. شرایط خوبی نداریم و از نظر برنامه ریزی، مدیریت و تدارک تیم‌های پایه مشکلات زیادی داریم.

این پیشکسوت فوتبال درباره ویژگی‌های یک فدراسیون کارآمد، گفت: یک فدراسیون خوب از همه نظر باید یک وجهه خوب و موجهی داشته باشد. یک مدیر قوی باید داشته باشد. دوست و دشمن می‌گویند آقای صفایی فراهانی بهترین مدیر بعد از انقلاب بوده است. این در حالی است که فوتبالی هم نبود. اگر مدیر قوی با پشتوانه بر سر کار بیاید شرایط بهتر خواهد شد. اگر پشتوانه نداشته باشد، نمی‌تواند کار کند.

او ادامه داد: حضور بانوان و حق و حقوقی فوتبال هم مشکل دیگری است. صدا و سیما حق و حقوق فوتبال را نمی‌دهد. باشگاه‌ها فقط دارند هزینه می‌کنند و هیچ درآمدی ندارد. این مساله باعث می‌شود هر کسی بیاید اصلا نتواند به خود فوتبال برسد و وقت را برای برطرف کردن یا به تاخیر انداختن مشکلات بگذارد. مثلا بحث دلالی در این فوتبال را چه کسی می‌خواهد حل کند؟ فساد فوتبال چگونه رفع می‌شود؟ دلال‌ها تعیین کننده هستند.

کربکندی اضافه کرد: ما هم مشکلات اقتصادی داریم و هم مشکلات مدیریتی داریم. با فیفا مشکل داریم و این‌ها مشکلات درشت و اصلی هستند. مشکلات ریز و فرعی هم داریم. هیات‌ها مشکلاتی دارند و واقعا نمی‌دانم چگونه خواهد شد. به نظر من این مشکلات حل شدنی نیست و هر کسی بیاید، از پس این مشکلات برنمی‌آید.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۵۱۲۰۹۸۹۹

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید