احضار کاوه و درستکار به کمیته انضباطی فدراسیون کشتی

حقوق_ورزشی , امید_نوید , موسسه_حقوقی_امید_نوید , کمیته_انضبطی, فدراسیون_کشتی , علیرضا_دبیر, ورزش_زنانomid_navid

احضار کاوه و درستکار به کمیته انضباطی فدراسیون کشتی

جلسه کمیته انضباطی فدراسیون کشتی برای بررسی علل محرومیت سجاد غلامی از رقابت‌های کشتی آزاد امیدهای جهان، روز سه‌شنبه برگزار می‌شود. سجاد غلامی نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در مبارزه نخست خود در رقابت‌های کشتی آزاد امیدهای جهان در اسپانیا، مقابل ترنت هیدلای از آمریکا با نتیجه ۱۵ بر ۶ شکست خورد و با توجه به فینالیست شدن کشتی گیر آمریکایی به گروه بازنده ها رفت. اما پس از این اتفاق در حالیکه غلامی در سالن مسابقات حضور داشت به علت تحلیل شدید قوای جسمانی اقدام به تزریق پنهانی سرم در رختکن تیم ایران کرد که این موضوع با گزارش سرپرست تیم آلمان به مسئولان برگزاری مسابقات، محرومیت غلامی را از ادامه حضور در این رقابت‌ها به دنبال داشت.

با توجه به اینکه ایران تنها با ۶ امتیاز اختلاف پس از گرجستان به عنوان نایب قهرمانی رسید، حضور غلامی در دیدار رده بندی حتی در صورت باخت نیز می‌توانست ۱۰ امتیاز تیمی به ایران اضافه کند و باعث قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان شود.

به دنبال این اتفاق که عصبانیت شدید علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی را نیز به دنبال داشت، قرار است جلسه کمیته انضباطی فدراسیون کشتی روز سه‌شنبه با حضور محسن کاوه مدیر تیم ملی کشتی آزاد، پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، سجاد غلامی، دکتر قاسمی پزشک تیم ملی و تدارکات تیم در فدراسیون کشتی برگزار شود. طبق شنیده‌ها در صورت اثبات تخلف و کوتاهی هر یک از این افراد، فدراسیون کشتی قصد دارد بدون اغماض با افراد خاطی برخورد انضباطی کند.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۸۰۷۰۴۴۲۸

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید