انتقاد شدید علی تبریزی از مدیریت سفارشی در فدراسیون بدنسازی

حقوق ورزشی

انتقاد شدید علی تبریزی از مدیریت سفارشی در فدراسیون بدنسازی

عضو هیات رییسه فدراسیون بدنسازی و چهره شاخص بدنسازی جهان، از اقدام رییس فدراسیون در دادن اختیارات نامحدود به مدیر تیم های ملی بدنسازی و مدیریت توصیه پذیر وی انتقاد کرد.

بعلی تبریزی پیشکسوت بدنسازی ایران و دارنده عناوین قهرمانی جهان که در حال حاضر به عنوان عضو هیات رییسه فدراسیون بدنسازی و کارشناس خبره مشغول به فعالیت است، در نامه ای به رییس فدراسیون بدنسازی با انتقاد از بروز حواشی متعدد در بدنسازی ایران، از مدیریت سفارشی و توصیه پذیری عبدالمهدی نصیرزاده رییس فدراسیون بدنسازی و همچنین دادن اختیارات نامحدود به مدیر تیم های ملی شدیدا انتقاد کرد.

تبریزی در نامه خود به رییس فدراسیون بدنسازی که در اختیار ایسنا قرار گرفته است، نوشت:
مدیریت و اداره یک مجموعه بزرگ و فهیم به قدمت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام می طلبد که فارغ از هر گونه سفارش و توصیه پذیری با توجه به شایسته سالاری، کارها را پیش برد تا درصد خطا و اشتباه به کمترین حد ممکن رسیده و زمینه بروز حواشی مهیا نگردد. همانطور که شاهد هستیم در این ۹ ماه، هر هفته مشکلات و حواشی زیادی را شاهد بودیم. در مدیریت های دلسوزانه و عدالت محور شرح وظایف همه افراد زیرمجموعه مشخص است و هرگز نیز این شرح وظایف تابع احساس و توصیه این و آن قرار نمی گیرد، که یکی از این مجموعه ها مدیریت تیم های ملی است که شرح وظایفش اظهر من الشمس است، اما اینکه چرا شما به این اندازه برای ایشان اختیارات قائل شده اید نه برای من و نه سایر پیشکسوتان،قهرمانان و مسئولان کمیته ها مشخص نیست!

حتما خاطرتان هست که در جلسه فی ما بین مقرر گردید اسامی مربیان تیم های ملی در هیات رییسه فدراسیون مطرح و با تایید اعضای هیات رییسه، مربیان انتخاب شوند. کاری که از همان اول هم مشخص بود شما قادر به انجام آن نیستید! در حالیکه شرح وظایف مدیریت تیم های ملی را خوب می دانستید و هم خوب، به خصوصیات اخلاقی، کلامی و برخوردهای ناپسند ایشان با قهرمانان زحمتکش تیم های ملی آگاه بودید. آخر مگر می شود، هم مدیر تیم های ملی بود، هم برای کمیته فنی تصمیم گرفت، در امورات کمیته مربیان دخالت کرد، به جای سخنگوی فدراسیون حرف زد و هم در کار قضاوت نظر داد و هم در تصمیم گیری های کلان نقش اعضای هیات رئیسه را ایفا کرد، برای این و آن شاخ و شانه کشید و قهرمانان افتخارآفرین کشورمان را تهدید به ممانعت و جلوگیری از حضور در تیم ملی کرد، بطوریکه تعدادی از مدال آوران کشورمان تصمیم به حضور در مسابقات با نام سایر کشورهای دیگر گرفتند.

متاسفانه با این نوع مدیریت و انتخاب سفارشی و توصیه ای افراد، قطعا راه را برای ادامه فعالیت فدراسیون سخت خواهد کرد. مدیریتی که هر روز اعتراض به حق جامعه بدنسازی و پرورش اندام به نوع تصمیمات شما بیشتر و بیشتر شده است و به نوعی کار را در آینده از دست شما خارج خواهد کرد و در اولین و کوتاه ترین زمان ممکن، با اعتراض جدی سایر قهرمانان و پیشکسوتان دلسوز مواجه خواهید شد.

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی از حقوق ورزشی آگاه می نماید