دیسکالیفه آزادکار ایران از مسابقات امیدهای جهان به دلیل تخلف پزشکی!

حقوق_ورزشی , امید_نوید , موسسه_حقوقی_امید_نوید , سجاد_غلامی , کشتی_قهرمانی-جهان_اسپانیا , روانشناسی_ورزشی, تخلف_پزشکی , omid_navid

دیسکالیفه آزادکار ایران از مسابقات امیدهای جهان به دلیل تخلف پزشکی!

آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران به دلیل تخلف پزشکی از مسابقات قهرمانی امیدهای جهان در اسپانیا کنار گذاشته شد. در جریان رقابت های ۵ وزن دوم کشتی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در اسپانیا، س غ  نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران که قرار بود در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به دیدار رده بندی و کسب مدال برنز به میدان برود، به دلیل تخلف پزشکی در سالن برگزاری مسابقات از دور رقابت ها کنار گذاشته شد.

س غ روز گذشته شنبه در دور اول با نتیجه ۱۵ بر ۶ مغلوب ترنت هیدلای از آمریکا شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. رقابت های رده بندی و فینال از ساعتی دیگر آغاز می شود که محمدصادق فیروزپور، امیرحسین فیروزپور و امیررضا معصومی نمایندگان اوزان ۷۴، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان برای کسب مدال طلا به مصاف حریفان خود می روند.

دلیل اخراج ملی پوش کشتی ایران از مسابقات جهانی در اسپانیا

اتحادیه جهانی کشتی ملی پوش وزن ۸۶ کیلوگرم ایران را به دلیل تزریق سرم در محل برگزاری مسابقات، از رقابت های جهانی زیر ۲۳ سال در اسپانیا کنار گذاشت. رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در شهر پونتودرا در کشور اسپانیا در حال برگزاری است و امشب(یکشنبه) با معرفی نفرات برتر به پایان می رسد.

در جریان رقابت های مقدماتی ۵ وزن دوم این مسابقات که روز گذشته(شنبه) برگزار شد، سجاد غلامی نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در مبارزه نخست خود مقابل ترنت هیدلای از آمریکا با نتیجه ۱۵ بر ۶ شکست خورد و با توجه به فینالیست شدن کشتی گیر آمریکایی به گروه بازنده ها رفت تا امروز(یکشنبه) برای رسیدن به دیدار رده بندی و کسب مدال برنز تلاش کند.

اما پس از پایان مبارزه غلامی مقابل حریف آمریکایی، این کشتی گیر به شدت دچار ضعف جسمانی شد تا جایی که وی حتی نای راه رفتن هم نداشت و پس از دقایق زیادی با کمک دیگران راهی سالن گرم مسابقات شد.

وی در حال رفتن به سالن گرم عنوان کرد شدیدا دچار ضعف جسمانی و حالت تهوع شده و نمی تواند روی پاهای خود بایستد.
با توجه به وخامت حال غلامی و اهمیت حفظ سلامت این کشتی گیر، پزشک تیم ملی در رختکن تیم ایران اقدام به تزریق سرم به او می کند که این موضوع با گزارش مدیر تیم ملی آلمان به مسئولان برگزاری مسابقات، بلافاصله مسئولان کمیته پزشکی اتحادیه جهانی کشتی وارد رختکن تیم ایران می شوند و علی رغم مشاهده وخامت حال کشتی گیر ایران و توضیحات کادر پزشکی ایران، این کشتی گیر را از ادامه حضور در مسابقات جهانی کنار می گذارند.
طبق قانون اتحادیه جهانی کشتی تزریق سرم یا دیگر داروهای تقویتی ممنوع است و با کشتی گیر برخورد قانونی می شود.
توصیحات کادر پزشکی ایران مبنی بر اینکه این اقدام در جهت حفظ سلامت این کشتی گیر بوده و اینکه او روز گذشته(شنبه) مبارزه ای نداشته و اگر آن ها به دنبال تخلف بودند می توانستند این کار را به صورت پنهانی در هتل انجام دهند مورد قبول قرار نگرفت و غلامی از ادامه حضور مسابقات کنار گذاشته شد.
انتهای پیام

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۸۰۱۰۰۶۵۵و۱۴۰۱۰۸۰۱۰۰۶۷۲

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید