میله و صفحه‌های سالن استان اصفهان مفقود شد!

حقوق+ورزشی , امید+نوید , موسسه+حقوقی+امید_نوید , اصفهان , وزنه+برداری , کمیته+ملی+المپیک , omid+navid

 میله و صفحه‌های سالن استان اصفهان مفقود شد!

وزنه‌بردار سابق تیم ملی ایران مشکلات متعددی که در وزنه برداری اصفهان وجود دارد را بازگو و عنوان کرد: به خاطر بلاتکلیفی هیات، کسی پیگیر میله و صفحه های مفقود شده در سالن اصلی این استان نیست.

رشید شریفی در گفت و گو با ایسنا درباره اینکه گفته می شود هالتر و صفحه های خانه وزنه برداری اصفهان مفقود شده و در فضای مجازی برای فروش گذاشته شده است، بیان کرد: قبلا آقای فدوی رییس هیات وزنه‌برداری استان اصفهان بود که من مسئول کمیته فنی هیات بودم. چند نفر علیه او نامه امضا کردند و آقای علی مرادی رییس وقت فدراسیون نیز مخالف او بود و در نهایت استعفا کرد. پس از تغییر و تحولات در هیات و تا زمانی که انتخابات برگزار شود، چند ماه زمان برد و در این میان گفته شد که میله و صفحه‌ های خانه وزنه برداری اصفهان (سالن اصلی وزنه‌برداری اصفهان) مفقود شده است. یعنی وقتی رییس بعدی هیات که آقای محمدی بود، هیات را تحویل گرفت، میله و صفحه الیکو در خانه وزنه‌برداری اصفهان وجود نداشت. پس از آن مشاهده شد که چند دست میله و صفحه برند الیکو در یکی از سایت های مجازی فروش وسایل گذاشته شده است. البته نمی‌توان دقیق و با اطمینان گفت که همان وسایل هستند اما مشابه همان وسایلی است که در خانه وزنه برداری اصفهان بود.

شریفی در پاسخ به این پرسش که چرا کسی پیگیری نکرده است که این میله و صفحه هایی که برای فروش گذاشته شده است، متعلق به خانه وزنه‌برداری اصفهان است یا خیر و چه کسی آنها را برای فروش گذاشته است؟ گفت: این وظیفه هیات وزنه‌برداری است که این مساله را پیگیری کند چون جدیدا برای فروش گذاشته شده اند. در حال حاضر هم هیات استان اصفهان بلاتکلیف است و با سرپرست اداره می شود. البته درد هیات خیلی زیاد است و نمی دانم از کجا باید مشکلات را بگویم. اصفهان برای اعزام تیم های خود به مسابقات قهرمانی کشور هم می گوید بودجه ندارد.

ملی‌پوش سابق فوق سنگین ایران در مورد مشکلات وزنه برداری اصفهان تصریح کرد: شرایط وزنه‌برداری اصفهان به گونه‌ای شده است که حتی یک تیم کامل را نمی تواند به مسابقات قهرمانی جوانان کشور اعزام کند و در نهایت در دقیقه نود یک تیم چهار نفره به مسابقات اعزام شد که هزینه اعزام را یک شخص برعهده گرفت. تیم استان اصفهان که در تمام رده های سنی روی سکو بوده است، الان نمی تواند با یک تیم کامل در مسابقات شرکت کند. برای مسابقات قهرمانی کشور جوانان دختر نیز دو نماینده اصفهان با هزینه شخصی به مسابقات رفتند. هر زمان هم که با مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در مورد مشکلات حرف می زنیم، می‌گوید بودجه ندارند.

او افزود: از طرفی تکلیف انتخابات هیات هم مشخص نمی‌شود و الان چهار ماه از ثبت نام کاندیداها برای برگزاری انتخابات می‌گذرد و هیچ خبری نیست و می گویند تایید صلاحیت ها نیامده است. الان نمی دانیم در مورد مشکل میله و صفحه ها باید با چه کسی صحبت کنیم که پیگیری کند. البته من با آقای انوشیروانی سرپرست فدراسیون صحبت کردم و مشکلات استان اصفهان را بازگو کردم و قرار است در این هفته صحبتی را با مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان داشته باشد که یا سرپرست جدید تعیین شود و یا حکم سرپرست فعلی را تمدید کند. هرچند در مدتی که سرپرست فعلی بر سر کار بوده، کار خاصی صورت نگرفته است و حتی یک پیگیری نشده که چه اتفاقی برای این میله و صفحه ها افتاده است.

او ادامه داد: شرایط به گونه ای است که تیم وزنه برداری ذوب آهن که برای لیگ آماده می‌شود، نتوانست یک اردو در خانه وزنه برداری اصفهان برگزار کند چرا که یک میله و صفحه الیکو در آن سالن وجود ندارد و از همین رو مجبور شد که به سالن وزنه‌برداری شهر سده لنجان که نفراتی چون من، سهراب مرادی و رسول معتمدی در آن تمرین کرده ایم، بیاید. سالن سده لنجان در حال حاضر بهترین سالن استان است و زمانی که معتمدی قهرمان جهان شد، کمک هایی از ارگانی غیر اداره کل و هیات استان شد و ما با آن کمک مالی، برای سالن وسایل تهیه کردیم‌.

نماینده وزنه برداری ایران در المپیک پکن در مورد واگذاری سالن های وزنه برداری استان اصفهان گفت: من نمی دانم که درد وزنه برداری اصفهان را به چه کسی بگویم. سالن وزنه‌برداری زرین شهر را به هیات جانبازان و معلولان داده اند یا یکی از سانس های سالن وزنه‌برداری در خود اصفهان را به یک رشته رزمی داده اند. آنطور که شنیده‌ام گاز سالن وزنه برداری تختی شهر اصفهان نیز قطع شده است. تقاضای من از فدراسیون وزنه‌برداری و اداره کل ورزش و جوانان استان این است که به درد وزنه‌برداری اصفهان برسند. اگر قرار نیست که تایید صلاحیت ها بیاید، دوباره ثبت نام از کاندیداها را انجام دهند تا نفرات جدیدی بیایند و یا یک سرپرست تعیین کنند که یک مقدار وضعیت وزنه برداری استان اصفهان تغییر کند.

او با اشاره به عدم ثبات مدیریت در هیات وزنه‌برداری استان اصفهان تاکید کرد: یکی از مشکلات وزنه برداری اصفهان این است که یک دوره چهار ساله صاحب رییس هیات نبوده است. هر زمان رییس هیات انتخاب شد، تعدادی مخالف بعد از دوسال امضا جمع کردند و به وزارت ورزش و فدراسیون مراجعه کردند تا او را برکنار کنند. پس از آن دوباره یک رییس هیات جدید انتخاب شد و بعد از دو سال دیگر دوباره همین کار را تکرار کردند و این مساله باعث شده است که وزنه برداری اصفهان به این حال و روز بیفتد. همین نقل و انتقالات واگذاری هیات از این رییس به آن رییس، باعث شد که میله و صفحه هایی در خانه وزنه برداری باقی نماند. البته گفته می‌شود که برخی چیزهای دیگر مانند کابل برق مفقود شده است. آنهایی که نامه جمع می کردند و رییس هیات عوض کردند، الان بیایند و به درد وزنه‌برداری اصفهان برسند که حتی یک دست میله و صفحه ندارد تا بتواند مسابقه استانی برگزار کند. من فقط از اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان و فدراسیون وزنه‌برداری تقاضا دارم که هر چه زودتر تکلیف رییس هیات وزنه‌برداری اصفهان را مشخص کنند.

شریفی همچنین گفت: تبعات دیگر بلاتکلیفی هیات وزنه‌برداری استان اصفهان این است که این استان در انتخابات کمیسیون های داوران مربیان و ورزشکاران هیچ نماینده ای ندارد چون اطلاع رسانی دقیق از طرف هیات نشده بود که ما متوجه شویم و برویم برای انتخابات ثبت نام کنیم.

قهرمان سابق وزنه برداری آسیا در پایان گفت: از کادر مدیریتی که در فدراسیون وزنه برداری بر سر کار هستند، تشکر می کنم و امیدوارم با برنامه‌ریزی، مشکلات رفع و رجوع شود و اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان همت کند تا هر چه زودتر تکلیف هیات مشخص شود و بتوانیم با فدراسیون همکاری داشته باشیم و روند قهرمانی در استان اصفهان از بین نرود.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۱۰۲۴۱۵۹۲۲

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید