وضعیت نامشخص شناگران نابینا و کم‌بینا برای اعزام به هانگژو چین

حقوق_ورزشی , امید_نوید , صیانت_از_حقوق_ورزشکاران , کمیته_انضباطی , مسابقات_برون_مرزی , شناگران_نابینا_کم_بیما, omid_navid

وضعیت نامشخص شناگران نابینا و کم‌بینا برای اعزام به هانگژو چین

رییس انجمن شنا نابینایان و کم بینایان گفت: ۴ سال است که شناگران نابینا و کم‌بینا به هیچ تورنمنت برون مرزی اعزام نمی‌شوند و هنوز مشخص نیست نماینده ای در بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین داریم یا خیر؟

حمید شریفیان درباره وضعیت شناگران نابینا و کم بینا برای شرکت در بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین، اظهار کرد: قبل از تغییر زمان برگزاری بازیهای پاراآسیایی چین، سیاست کمیته ملی پارالمپیک تنها اعزام ورزشکاران شانس کسب مدال طلا به این بازیها بود که براساس این دستورالعمل تنها شناگر کم‌بینایی که شرایط حضور در هانگژو چین را داشت محمدحسین کریمی در ۱۰۰ متر کرال سینه بود که البته چون در رنکینگ نفر دوم آسیا است، هنوز حضورش قطعی نیست.

وی گفت: ۴ سال است که شناگران نابینا و کم بینا در هیچ تورنمنت برون مرزی شرکت نکردند و برنامه مشخصی برای آنها نداریم، البته امسال مسابقات قهرمانی کشور شنا زیر نظر IPC برگزار شد، اما چون نمی‌دانیم نماینده‌ای در پاراآسیایی هانگژو چین داریم یا خیر برنامه‌ها مشخص نیست و شناگران نابینا و کم‌بینا در بلاتکلیفی قرار دارند.

رییس انجمن شنا نابینایان و کم‌بینایان خاطرنشان کرد: منتظر دستورالعمل جدید کمیته ملی پارالمپیک هستیم تا ببینیم چه کسانی اعزام می‌شوند و نحوه اعزام ورزشکاران چگونه است. هنوز شرایط مشخص نیست و واقعا نمی‌دانیم نماینده‌ای در بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین داریم یا خیر؟

شریفیان در پایان افزود: چون شناگران نابینا و کم‌بینا ۴ سال است به هیچ تورنمنت برون مرزی اعزام نشده‌اند، اکثر آنها نیاز به کلاس بندی بین‌المللی دارند، بنابراین اگر قرار به اعزام نماینده‌ای از شناگران نابینا و کم‌بینا به بازیهای پاراآسیایی چین است باید در ابتدا به تورنمنت برون مرزی اعزام شوند تا علاوه بر کلاس بندی از نظر فنی و بدنی نیز مورد ارزیابی و محک قرار بگیرند.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۶۱۵۱۱۹۹۱

پ ن: صیانت از حقوق حرفه ای ورزشکاران پایه گذاری اخلاق مداری و از ملزومات پیشگیری از جرم می باشد.

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید